Mistrovství světa v hokeji 2014 Finsko 3:0 Česká Republika

25.05.2014 19:19

Česká reprezentace opět nedosáhla na finále Mistrovství světa v hokeji. Po 60 minutách prohrála 3:0.
Finové vstřelili gól v každé třetině, zatímco Češi nenašli na skvělého finského brankáře Pekka Rinnena žádný recept.  Během zápasu trenér Růžička promíchal útočníky zhruba třikrát, nicméně ani jedna kombinace nebyla úpěšná. V největších šancích dle mého názoru Jágr, a taky skvěle přihrával, což mě docela překvapilo, protože v minulých hrách příliš aktivní nebyl. Jde tady alespoň vidět, že umí bojovat za tým, nicméně jeden, dva hráči celou hru nevyhrají. Podle mě mají největší vinu na prohře naši obránci, nedokázali se sehrát, Salák však chytal výborně.  Celkově mě docela zklamali, podle mě si proti USA vedli mnohem lépe, a to i přesto že USA nám dali zhruba 2 minuty před koncem 2 góly během 13 sekund. Do finále tedy postupuje Finsko a Rusko, které porazilo Švédy 3:1 a Rusové jsou proto zatím na MS neporaženi. Oba 2 poslední zápasy budou odehrány v neděli, boj o bronz začne v 15:30 a finále ve 20:00. Jelikož Rusko je opravdu rozjeté, myslím si že můžou vyhrát celé mistrovství.